Czytnik do 600 zł

Tutaj możecie podyskutować o wyborze swojego e-czytnika. Jaką firmę wybrać, jaka technologia będzie dla Ciebie najlepsza E-ink czy TFT. W dziale tym dyskutujemy tylko ogólnie e-ink czy TFT. W działach o E-Papierze lub TFT są wątki już do konkretnych technologi.

Moderator:Global Moderator

piotrmichal
Nowy
Nowy
Posty:20
Rejestracja:19 cze 2013, 15:03
Czytnik do 600 zł

Post autor: piotrmichal » 19 cze 2013, 16:00

Korzystałem poprzednio z czytnika Thalia oyo 6'', teraz zaczął troszkę szwankować. Czytam głównie czasopisma angielskie i książki.
Ekran 6'' w zupełności mi wystarczy,nie może być jednak delikatny sprzęt, bo prowadzę aktywny tryb życia i thalia kilka razy mi upadła.
Wystarczy 600 zł na coś porządnego, czy poczekać i zebrać większa sumę?

Awatar użytkownika
kokonut
Bywalcy
Bywalcy
Posty:154
Rejestracja:23 sty 2013, 20:03

Odp: Czytnik do 600 zł

Post autor: kokonut » 20 cze 2013, 10:12

Już była mowa o czytnikach (oraz o cenach). Za takie pieniądze masz szeroki wybór - jak wspomniałeś, posiadałeś OYO Thalie - to nie był chyba udany zakup? Za 600 pln kupisz dowolny (chociaż w niektórych wypadkach, używany) doby czytnik np. Kindle, Onyx, Prstigio czy Sony. Decyzja należy do Ciebie. Warto zastanowić się nad podświetlanym ekranem przed zakupem. Oczywiście możesz porównać czytniki w porównywarce (http://ebookreaders.pl) może się przydać przed zakupem.
Dobry synonim nigdy nie jest zły - Słownik synonimów, a stare gry to gry :D

reader
Odwiedzający
Odwiedzający
Posty:85
Rejestracja:23 sty 2013, 21:38

Odp: Czytnik do 600 zł

Post autor: reader » 20 cze 2013, 10:56

Na nasze 'polskie' warunki nie polecam Kindle. Chyba najmniej formatów obsługuje. Co wg. mnie jest jego największą wadą? Brak obłsugi formatów ePub. A to jest jeden z bardziej rozpowszechnionych formatów książek ebook.

piotrmichal
Nowy
Nowy
Posty:20
Rejestracja:19 cze 2013, 15:03

Odp: Czytnik do 600 zł

Post autor: piotrmichal » 20 cze 2013, 14:41

Dziękuje wszystkim za odpowiedz. Właśnie zastanawiałem się nad zakupem Kindle 4, nawet znalazłem dosyć ciekawą ofertę. Czytnik jest z reklamami i dlatego też jest tańszy. Wie ktoś może na czym polegają te reklamy oraz  czy bardzo przeszkadzają w użytkowaniu.

admin
Administrator
Administrator
Posty:133
Rejestracja:23 sty 2013, 11:24

Odp: Czytnik do 600 zł

Post autor: admin » 21 cze 2013, 08:57

Jeżeli nie zarejestrujesz swojego kindle w sklepie Amazona, to raczej reklam nie zobaczysz (tak przynajmniej wygląda sprawa z Paperwhite). Natomiast rejestrując swój produkt w sklepie Amazon, będziesz miał wyświetlane na ekranie głównym małe okienko z reklamami (czasami również, jak wyłączysz czytnik, jako tapeta). Wg. mnie nie są to uciążliwe reklamy. Przynajmniej są powiązane z naszymi zainteresowaniami - promują nowości wydawnicze itp.
Świat czytników ebook Nowości ze świata urządzeń, katalog czytników oraz porównywarka.

jablek91
Nowy
Nowy
Posty:20
Rejestracja:22 cze 2013, 15:00

Odp: Czytnik do 600 zł

Post autor: jablek91 » 25 cze 2013, 11:31

Kindle Amazona jak najbardziej polecam, co do tych reklam, jak dla mnie one w ogóle nie przesadzają, a jeśli dzięki temu można taniej kupić czytnik ebooków, to spokojnie można brać.

ODPOWIEDZ