Ile powinien kosztować dobry czytnik e-book?

Tutaj możecie podyskutować o wyborze swojego e-czytnika. Jaką firmę wybrać, jaka technologia będzie dla Ciebie najlepsza E-ink czy TFT. W dziale tym dyskutujemy tylko ogólnie e-ink czy TFT. W działach o E-Papierze lub TFT są wątki już do konkretnych technologi.

Moderator:Global Moderator

Major
Nowy
Nowy
Posty:15
Rejestracja:17 lut 2013, 11:33
Ile powinien kosztować dobry czytnik e-book?

Post autor: Major » 24 lut 2013, 12:19

Na tym forum jest wiele pytań: jaki czytnik do 250zł? jaki czytnik do 350zł? itd.

Moje pytanie brzmi: Ile pieniędzy muszę mieć aby kupić sobie czytnik, którego będę używał przez lata, nie będą mi się męczyły oczy czytając i będzie posiadał wytrzymałą baterię?

Awatar użytkownika
kokonut
Bywalcy
Bywalcy
Posty:154
Rejestracja:23 sty 2013, 20:03

Odp: Ile powinien kosztować dobry czytnik e-book?

Post autor: kokonut » 24 lut 2013, 21:47

Spokojnie wystarczy Ci 300 pln. Za tą cenę kupisz dobre jakości (czyt. firmowy) czytnik używany lub nowy, mniej renomowanej firmy. Decyzja należy do Ciebie. Ja osobiście wybrałbym opcję używany firmowy, mimo, że może nie mieć gwarancji itp.
Dobry synonim nigdy nie jest zły - Słownik synonimów, a stare gry to gry :D

Major
Nowy
Nowy
Posty:15
Rejestracja:17 lut 2013, 11:33

Odp: Ile powinien kosztować dobry czytnik e-book?

Post autor: Major » 26 lut 2013, 12:05

Dzięki za odpowiedź ale z mojego doświadczenia z telefonami komórkowymi wiem, że po paru latach użytkowania urządzenia bateria nadaje się do wymiany.

Jak wygląda sprawa z bateriami do e-booków czy one także są robione w słabej technologii? Co jaki czas potrzebna jest wymiana baterii?

reader
Odwiedzający
Odwiedzający
Posty:85
Rejestracja:23 sty 2013, 21:38

Odp: Ile powinien kosztować dobry czytnik e-book?

Post autor: reader » 27 lut 2013, 07:44

Tutaj nie trzeba się przejmować baterią. No chyba, że kupujesz używany - to zapytaj lepiej ile stron zmienisz na pojedynczym ładowaniu (mowa o czytnikach e-ink). Ogólnie, nie spotkałem się z czytnikiem który miałby problem z baterią. Takowych też nigdzie nie widziałem, żeby można było kupić jako część zamienną - jedyną częścią zamienną jaką widziałem to ekran do kindla ;)

hertia
Nowy
Nowy
Posty:39
Rejestracja:16 lut 2013, 14:00

Odp: Ile powinien kosztować dobry czytnik e-book?

Post autor: hertia » 27 lut 2013, 12:36

400-500 złotych i masz dobry czytnik nowy a nie uzywke który ma baterie bez ladownia straczy na pare tygodni pracy. Zresztą baterie w czytnikach e-link nie laduje sie czesto 1ladowanie straczy na kilka tysiecy godzin lub stron zanim zuzyjesz baterie

szymi
Nowy
Nowy
Posty:9
Rejestracja:03 kwie 2013, 15:06

Odp: Ile powinien kosztować dobry czytnik e-book?

Post autor: szymi » 03 kwie 2013, 15:19

Ja bym na takim czytniku radził nie oszczędzać zbytnio. Wiadomo kupisz czytniki nawet za 150 zł ale tu chodzi o to żeby Ci służył na lata. Myślę, że taka minimalna granica przyzwoitych czytników to  300 zł. Osobiście polecam te z systemem paperwhite.

Awatar użytkownika
kokonut
Bywalcy
Bywalcy
Posty:154
Rejestracja:23 sty 2013, 20:03

Odp: Ile powinien kosztować dobry czytnik e-book?

Post autor: kokonut » 05 kwie 2013, 08:01

Szymi, ale z podświetleniem nie kupisz za 300PLN. Tutaj ceny rozpoczynają się od 800 pln. Przy dobrych wiatrach kupisz za ok 600 - 700 pln. Ale zgadzam się - warto zainwestować w czytnik z podświetleniem - na pewno będziecie zadowoleni!
Dobry synonim nigdy nie jest zły - Słownik synonimów, a stare gry to gry :D

ODPOWIEDZ