Przglądarka internetowa w urządzeniach e-ink

Ogólnie o technologi E-ink. Co to jest E-ink, Vizplex, Pearl, oraz odmiany O-Paper, SiPix. Dyskusja na temat elektronicznego papieru. Wady, zalety, opinie.

Moderator:Global Moderator

gal_anonim
Nowy
Nowy
Posty:33
Rejestracja:29 sty 2013, 00:06
Przglądarka internetowa w urządzeniach e-ink

Post autor: gal_anonim » 25 lut 2013, 09:04

Nie miałem za bardzo styczności z czytnikami które oferują przeglądarkę internetową. Stąd moje pytanie, jak wygląda sprawa przeglądania stron internetowych na takim urządzeniu. Z tego co wiem, to odświeżanie nie jest zbyt imponujące (takie jak choćby TFT) oraz obraz monochromatyczny (16 odcieni szarości). Jak wygląda ładowanie takich stron i w ogóle jak wygląda obraz strony internetowej?

Awatar użytkownika
kokonut
Bywalcy
Bywalcy
Posty:154
Rejestracja:23 sty 2013, 20:03

Odp: Przglądarka internetowa w urządzeniach e-ink

Post autor: kokonut » 25 lut 2013, 17:56

Jest to zwykła przeglądarka - tyle, że strony wyświetlane są w skali szarości. Oczywiście przy ruchomych reklamach czy przy przewijaniu strony widać odświeżanie - ale jak już nie ma potrzeby odświeżania - to da się coś przeczytać. Jednak nie jest to bardzo przyjemne doświadczenie pracować z taką przeglądarkom. Ot, takie moje zdanie.
Dobry synonim nigdy nie jest zły - Słownik synonimów, a stare gry to gry :D

Misiolek
Nowy
Nowy
Posty:30
Rejestracja:19 lut 2013, 08:59

Odp: Przglądarka internetowa w urządzeniach e-ink

Post autor: Misiolek » 27 lut 2013, 16:29

To takie eksperymentalne przeglądarki internetowe raczej są to ciekawostki niż funkcjonalne narzędzia do przeglądania internetu.

Awatar użytkownika
busia
Nowy
Nowy
Posty:44
Rejestracja:24 sty 2013, 10:51

Odp: Przglądarka internetowa w urządzeniach e-ink

Post autor: busia » 28 lut 2013, 18:53

tak, ale jak ktoś szybko potrzebuje mail sprawdzić to nie będzie mu przeszkadzało i skorzysta z takiej przeglądarki. :)

Awatar użytkownika
Marcin01
Nowy
Nowy
Posty:32
Rejestracja:17 lut 2013, 08:07

Odp: Przglądarka internetowa w urządzeniach e-ink

Post autor: Marcin01 » 03 mar 2013, 08:14

To nie jest przeglądarka z którą miło się pracuje albo ogląda strony ale zawsze z jej pomocą można
wejść do internetu i coś sprawdzić przez wifi.

reader
Odwiedzający
Odwiedzający
Posty:85
Rejestracja:23 sty 2013, 21:38

Odp: Przglądarka internetowa w urządzeniach e-ink

Post autor: reader » 18 mar 2013, 10:00

Bo te urządzenia moduły komunikacyjne były konstruowane po to, żeby ściągać książki bezpośrednio z księgarni a nie do przeglądania internetu. To, że ludzie lubią  mieć wszystko we wszystkim właśnie spowodowało, że na siłę producenci umieszczają przeglądarki. To moje zdanie na ten temat. Chcesz internet? Weź smartfon, tablet czy notebooka a nie czytnik!

dss199
Nowy
Nowy
Posty:35
Rejestracja:11 lut 2013, 10:57

Odp: Przglądarka internetowa w urządzeniach e-ink

Post autor: dss199 » 19 mar 2013, 19:33

Zgadzam się z przedmówcą, po co w czytniku ebooków przeglądarka internetowa - od tego mamy smartfony i tablety, a nie czytnik.

LeBron James
Nowy
Nowy
Posty:9
Rejestracja:17 sie 2013, 15:19

Odp: Przglądarka internetowa w urządzeniach e-ink

Post autor: LeBron James » 17 sie 2013, 15:25

Uważam podobnie jak użytkownicy wyżej, kupując czytnik chcemy czytać na nim książki w wersji elektronicznej, przeglądarka jest tutaj tylko dodatkiem, moim zdaniem zbędnym, ponieważ lepszą funkcjonalność oferuje nawet najtańszy smartfon lub tablet.

ODPOWIEDZ